Chalupáři se vrací. Často na ně čeká nepříjemné překvapení

Předpověď začíná ohlašovat jarní teploty a řada chatařů a chalupářů opět vyráží na první návštěvy svých víkendových a prázdninových sídel. Často ale na ně čeká nepříjemné překvapení v podobě vyloupené nemovitosti. Mimo hlavní sezonu se totiž chaty a chalupy stávají častěji terčem zlodějů.

„Přes zimu jsou rekreační objekty pro zloděje snadnějším cílem. Z našich statistik vyplývá, že je až dvakrát větší pravděpodobnost, že dojde ke vloupání než v průběhu letních měsíců. Často se přitom stává, že tyto škody zjistí majitelé rekreačních nemovitostí až s několikaměsíčním zpožděním, kdy se po ‚zimním spánku opět poprvé vypraví na svou oblíbenou chatu nebo chalupu,“ uvedl Jaroslav Král, ředitel odboru řízení produktů neživotního pojištění ČSOB Pojišťovny.

Své o tom vědí zvláště majitelé chat ve středních Čechách, které jsou vykrádány zdaleka nejčastěji, ale jisti si nemohou být ani chataři z jiných částí země. Ze 4846 krádeží vloupáním do chat, které se staly během loňského roku, jich na Středočeský kraj připadala téměř čtvrtina (1304). Nejméně se vykrádaly chaty v Karlovarském kraji.

Krádeže vloupáním do rekreačních objektů (rok 2011)

Středočeský kraj

1304

Plzeňský kraj

428

Jihočeský kraj

379

Moravskoslezký kraj

376

Jihomoravský kraj

363

Liberecký kraj

352

Ústecký kraj

321

Královéhradecký kraj

248

Kraj Vysočina

219

Olomoucký kraj

205

Praha hl. město

174

Zlínský kraj

172

Pardubický kraj

163

Karlovarský kraj

142

Celkem

4846

Pramen: ČSOB Pojišťovna na základě statistik Policie ČR
 
Zdroj:www.opojisteni.cz